old school tatuaze

Tatuaż old school

Tradycyjne tatuaże artystyczne są ucieleśnieniem żądzy wędrówki i wolności. Po raz pierwszy zaczęły pojawiać się na ludziach w kulturze amerykańskiej w latach trzydziestych XX wieku, symbolizowały odrzucenie amerykańskiego snu i reprezentowały życie poza granicami głównego nurtu społeczeństwa. Na dzień dzisiejszy wciąż oznaczają to samo.

Legenda tatuażu Norman Collins znany również jako Sailor Jerry, zapoczątkował ten kultowy styl na Hawajach podczas II wojny światowej, która była wówczas skrzyżowaniem dróg dla milionów amerykańskich mężczyzn. Wraz z odrodzeniem tatuaży w stylu Tradition, te dzieła nasycają swoich nosicieli tymi samymi koncepcjami, z których się zrodziły: odrzuceniem kultury głównego nurtu i poszukiwaniem innej egzystencji.

Tradycyjne tatuaże, znane również jako amerykańskie, zachodnie lub oldschoolowe, charakteryzują się czystymi czarnymi konturami, wybranymi i jedynie dostępnymi kolorami jak i minimalnym cieniowaniem. Są one fundamentalne dla tradycyjnego rzemiosła i sprawiają, że jest to jeden z najbardziej odważnych i kultowych stylów tatuażu.

Często przedstawiają kobiety, sztylety, róże, wilki, czaszki, statki i wiele innych. to połączenie śmiałości i złożoności. Reprezentują wyjątkową erę w powiązaniu ludzkości z tatuażem, a jednocześnie składają hołd ich pochodzeniu..To ma sens, że amerykańskie tradycyjne tatuaże wyrzeźbiły wyjątkowe miejsce w spektrum kolorów. Zwykle te tatuaże trzymają się ustalonej grupy kolorów: zielonej, czerwonej, żółtej i całej masy czerni. Ogólnie rzecz biorąc, nie zobaczysz wolnego odejścia od tych barw.

Dopiero podczas II wojny światowej warstwy amerykańskiego społeczeństwa zebrały się w rzadkim momencie historii, aby zjednoczyć się przeciwko przeciwstawnym siłom. A ponieważ tatuaże zdobiły wcześniej tylko najbardziej zagorzałych żołnierzy, miliony mężczyzn miały kontakt ze sztuką ciała podczas urlopu na Hawajach. A kiedy różne klasy amerykańskich mężczyzn spotkały się na skrzyżowaniu Honolulu podczas wojny, był tam sklep z tatuażami prowadzony przez mocno wytatuowanego byłego żołnierza marynarki wojennej o imieniu Sailor Jerry.

W XVIII wieku kultura zachodnia zaczęła brać udział w sztuce tatuowania. Ci, którzy chcieli wyjść z ograniczeń społecznych w poszukiwaniu czegoś innego, jako pierwsi przyjęli to rzemiosło. A byli to nie kto inny jak marynarze. Kapitan James Cook i załoga zainspirowali się doświadczeniami ze wschodu i zaczęli tatuować się nawzajem, aby opowiedzieć historie o swojej podróży.

| STUDIO TATUAŻU ARTYSTYCZNEGO ”DANZINK.PL”

ul. Grunwaldzka 124
Gdańsk-Wrzeszcz

poniedziałek – piątek 11.00 – 18.00
sobota- nieczynne (tylko umówieni klienci)

Istnieje możliwość umówienia się w innych godzinach

Telefon: +48 (58) 345 42 17
Telefon: +48 535 56 84 58
E-Mail: tattoodanzink@gmail.com

Prosimy o podawanie w mailu kontaktu telefonicznego i w jakich godzinach mozna dzwonić

| Sprawdź jak dojechać